POLICJANCI Z CHOSZCZNA NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

POLICJANCI Z CHOSZCZNA NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE

Wczoraj odbyły się w województwie zachodniopomorskim eliminacje XXIV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Turniej Par Patrolowych - PATROL ROKU”. Bezkonkurencyjnymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie!

Przez dwa dni ( 20 i 21 czerwca br. ) policjanci reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano najlepszego policyjnego patrolu roku. Zawody te zwane popularnie " Czarem Par" zorganizowane są już po raz 24. Tym razem mogliśmy obserwować zmagania 21 najlepszych par patrolowych z naszego województwa.

Funkcjonariusze podczas turnieju sprawdzali się w kilku konkurencjach.

W pierwszym dniu eliminacji 42 funkcjonariuszy, którzy na co dzień patrolują województwo zachodniopomorskie uczestniczyło w sprawdzianie z strzelania sytuacyjnego i sprawności fizycznej, natomiast drugi poświęcony był sprawdzeniu ich umiejętności z taktyki i techniki interwencji oraz sprawdzianu z wiedzy zawodowej.

Tylko jedna z konkurencji finałowych miała charakter teoretyczny (sprawdzian wiedzy zawodowej) - pozostałe to konkurencje praktyczne, zbliżone do realiów służby patrolowej.
Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo - interwencyjną. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.
Dwudniowe zmagania wyłoniły zwycięzców.

Bezkonkurencyjnymi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie!

  • I miejsce - sierż. Pencak Piotr i sierż. Łabaj Piotr z KPP w Choszcznie

  • II miejsce - sierż. Pragier Piotr i post. Gredka Maciej z KPP w Pyrzycach

  • III miejsce - sierż. Naumowicz Andrzej i post. Gnoiński Radosław w KPP w Wałczu

Policjanci, którzy zajęli czołowe miejsca reprezentować będą nasz garnizon w Finale Ogólnopolskim Zawodów w Szkole Policji w Słupsku, który odbędzie się w dniach 13-15 wrześniu br.

Na koniec zwycięzcom gratulował i wręczał nagrody Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski oraz życzył im powodzenia podczas codziennej służby a reprezentantom garnizonu na Ogólnopolskich Zawodach samych sukcesów i oczywiście zajęcia miejsca na podium.

Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia i zasłużone słowa uznania dla zwycięzców od pozostałych uczestników wojewódzkich eliminacji.

Gratulujemy naszym funkcjonariuszom. Policjanci musieli wykazać się znakomitym przygotowaniem teoretycznym i fizycznym, jak też umiejętnościami z zakresu wyszkolenia strzeleckiego, oraz stosowania technik obezwładniania osób. Wysokie miejsce naszych policjantów jest wynikiem wytrwałości oraz rzetelnego podejścia do procesu szkolenia i doskonalenia zawodowego, na który policjanci często poświęcali swój czas poza służbą. Ma to oczywiście niebagatelne znaczenie w ich codziennej służbie patrolowej i stanowi przykład godny naśladowania.

asp.szt. Irena Kornicz / st. sierż. Jakub Pialik