„PARADA ROWEROWA” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

„PARADA ROWEROWA”

1 lipca zapraszamy wszystkich miłośników rowerów o godz. 11.00 na zbiórkę przy Alei Gwiazd Kolarstwa Polskiego w Choszcznie. Stamtąd wyruszy kolumna wszystkich rowerzystów, którzy będą chcieli wziąć udział w Paradzie wokół jeziora Klukom.

Jest to inicjatywa skierowana do wszystkich rowerzystów, zarówno dorosłych jak i dzieci, bo te ostatnie są szczególnymi miłośnikami rowerów. Odbywać się będzie ona w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nie bez przyczyny parada poświęcona będzie bezpieczeństwu rowerzystów albowiem korzystanie z roweru wiąże się nie tylko z przyjemnością ale też z przestrzeganiem zasad i przepisów ruchu drogowego. O tym aspekcie powinni pamiętać miłośnicy dwóch kółek.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się nie tylko do podniesienia poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, ale także do wzrostu świadomości wszystkich uczestników ruchu w zakresie bezpiecznego użytkowania dróg.