„PARADA ROWEROWA ULICAMI CHOSZCZNA” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

„PARADA ROWEROWA ULICAMI CHOSZCZNA”

1 lipca br w Choszcznie odbyła się parada rowerowa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Miłośnicy rowerów zebrali się o godz. 11.00 przy Alei Gwiazd Kolarstwa Polskiego w Choszcznie. Policjanci choszczeńskiej drogówki przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, jakimi są rowerzyści. Każdy uczestnik parady otrzymał poradnik rowerzysty, chustę oraz element odblaskowy na rower. Następnie policjanci zabezpieczyli przejazd wszystkich rowerzystów na wyznaczonej trasie. Na zakończenie parady policjanci znakowali rowery.

Celem tej akcji jest promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym rowerzystów. Od 22 kwietnia 2017r. trwa policyjna ogólnopolska kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo". Przypominamy, że zapewnienie bezpieczeństwa zachodniopomorskim rowerzystom oraz promowanie rowerów, jako ekologicznych środków transportu to również główny cel prowadzonej w naszym województwie kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach - Bezpieczne Wakacje 2017". Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest zachodniopomorska drogówka i Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Kampania promuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem, a połączone one są z edukacją ekologiczną uczestników ruchu drogowego.

Opr. M.R. / J.P.