DEBATA Z SENIORAMI W CHOSZCZNIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

DEBATA Z SENIORAMI W CHOSZCZNIE

Wczoraj w Choszczeńskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna, której tematem przewodnim było „Bezpieczeństwo seniorów”. Organizatorem debaty była Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Miejsko-Powiatowe Koło w Choszcznie.

Jej uczestnikami byli seniorzy z terenu powiatu choszczeńskiego a moderatorem sierż. szt. Jakub Pialik. Uczestnicy debaty zadawali pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa w domu, w banku, na poczcie i w internecie, oraz aktywnie wzięli udział w dyskusji. Asp. szt. Monika Garbiak zapoznała uczestników debaty z „Bezpiecznikiem Seniora”, zbiorem porad , wskazówek i instrukcji dla bezpieczeństwa, stworzonym w ramach projektu pod nazwą „Edukacja dla bezpieczeństwa osób starszych (seniorów) w województwie śląskim w 2017 r.”, który został dofinansowany z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Realizacja projektu krzewi oraz rozwija przedmiotową tematykę bezpieczeństwa seniorów zarówno w miejscu zamieszkania, w ruchu drogowym i w cyberprzestrzeni, a także w życiu społecznym, czy w kontaktach z nieznajomymi.

Seniorzy mieli także możliwość zapoznania się z nagranymi sekwencjami filmowymi obejmującymi temat bezpieczeństwa osób starszych w zakresie oszustw metodą "na policjanta", oszustw metodą "na szklankę wody", samotności, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowań ryzykownych przy bankomacie oraz przemocy domowej, mających odzwierciedlenie sytuacji dziejących się w rzeczywistości.

Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe poprawiające widoczność.