Wojewódzkie Obchody Święta Policji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

Wojewódzkie Obchody Święta Policji

W obchodach 99. rocznicy powstania Policji Państwowej, które odbyły się w Stargardzie, uczestniczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński oraz Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła powitał wszystkich gości, policjantów i pracowników zachodniopomorskiej policji. Dziękując za codzienny trud podkreślił, że osiąganie kolejnych sukcesów jest zasługą wspólnej pracy, a ufundowany sztandar to „zaszczyt, honor i duma oraz symbol etosu zawodowego”.
Pan Generał złożył również podziękowania dla pracowników Policji za nieustanne zaangażowanie, a przedstawicielom podmiotów pozapolicyjnych za codzienne wsparcie pracy Policji.

Obchody 99. rocznicy powstania polskiej Policji stały się także okazją do wyróżnienia i nagrodzenia za szczególne osiągnięcia funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz wręczenia nominacji na wyższe stopnie.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej nadał odznaczenie za długoletnią służbę asp. szt. Adamowi Pawłowskiemu z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.


Z okazji Święta Policji w województwie zachodniopomorskim na wyższe stopnie policyjne awansowanych zostało 1359 policjantów. Akty nominacyjne na kolejny stopień w korpusie oficerskim odebrało 87 funkcjonariuszy, w tym na stopień podinspektora policji mianowany został Rafał Janzen, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie.

Po nominacjach i odznaczeniach głos zabrał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński, który zaznaczył, że : „Profesjonalizm funkcjonariuszy w wykonywaniu obowiązków sprawia, że aż 86% Polaków czuje się w kraju bezpiecznie. Podejmując codziennie interwencje narażacie niejednokrotnie swoje zdrowie i życie, by służyć drugiemu człowiekowi - za to Wam bardzo dziękuję. Będę stał zawsze murem za funkcjonariuszami”.
Natomiast Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk zwrócił się do zachodniopomorskich policjantów słowami: „Dziękuję Wam za to jak systematycznie w ostatnich latach spada przestępczość, oraz za to jak skutecznie rośnie wykrywalność ich sprawców. Na zakończenie przemówienia, życzył wszystkim policjantom, by zawsze bezpiecznie wracali ze służby do swoich rodzin”.

Przez cały czas wojewódzkich obchodów Święta Policji odbywał się festyn prewencyjny. Na terenie miasteczka można było obejrzeć m.in. pojazdy służbowe niemalże wszystkich służb mundurowych z rejonu zachodniopomorskiego, zasiąść w „symulatorze zderzeń” oraz „dachowania”, usiąść na motocyklu policyjnym oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Obecni byli także policjanci sekcji konnej KWP w Szczecinie wraz ze swoimi „partnerami służbowymi” : Korsarzem i Cynoberem. Można było również zrobić pamiątkowe zdjęcie maskotkom policyjnym: kom. Gryfusiowi, Stopkowi, kom Inkowi, sierż. Bródce o kom. Wojtkowi.
 


Zespół Prasowy KWP w Szczecinie/JP