Aktualności

Policjanci wspólnie z pracownikami ZUS przeciwko oszustom

Choszczeńscy policjanci od dawna prowadzą działania profilaktyczne mające na celu ochronę seniorów między innymi przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Tym razem mł. asp. Jakub Pialik udał się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Choszcznie, którego pracownicy stali się naszymi partnerami w przeciwdziałaniu przestępstw popełnianych na szkodę seniorów.

Policjanci zajmujący się zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości na szkodę osób starszych od wielu lat szukają nowych sposobów, aby dotrzeć do jak największej liczby seniorów i uświadomić im, jakie sposoby wykorzystują przestępcy, aby zmanipulować, a następnie oszukać lub okraść osoby starsze. W ramach działań profilaktycznych, Choszczeńscy policjanci pozyskali urzędników z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami ZUS w Choszcznie, aby przekazać plakaty i ulotki zawierające ostrzeżenia przed działalnością oszustów i domokrążców okradających seniorów. Materiały informacyjne rozmieszczone zostały w salach obsługi klientów oraz w poczekalniach budynków ZUS.

Najważniejszym założeniem wspólnej kampanii jest informowanie starszych osób o metodach i sposobach, którymi posługują się oszuści, aby przekonać seniorów do przekazania im swoich oszczędności.

Poprzez podjętą inicjatywę policjanci chcą zwiększyć świadomość seniorów i tym samym zmniejszyć liczbę przestępstw popełnianych na ich szkodę.