DZIELNICOWY ROZMAWIAŁ Z PRZEDSZKOLAKAMI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

DZIELNICOWY ROZMAWIAŁ Z PRZEDSZKOLAKAMI

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Bierzwniku, asp. Michał Szymanowski udał się do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Dziedzictwa Cystersów Bierzwnickich, gdzie spotkał się najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

Podczas prelekcji, które prowadził dzielnicowy poruszano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę policjant zwracał na sposób zachowania dzieci w rejonie przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną i tych bez sygnalizacji, a także drogach, przy których w ogóle nie ma chodnika.

Przedstawione zostały także niebezpieczne sytuacje, jakie mogą napotkać pieszych na drodze. Dzielnicowy powtórzył z dziećmi numery telefonów alarmowych tak, aby wiedziały gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Po części teoretycznej przedszkolaki pod okiem mł. asp. Michała Szymanowskiego sprawdzały swoje umiejętności na przejściu dla pieszych.

Na koniec spotkania policjant przekazał przedszkolakom elementy odblaskowe, przypominając o korzyściach wynikających z ich noszenia.