ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE !!! - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE !!!

Dyżurny Choszczeńskiej Komendy otrzymał informację, dotyczącą mężczyzny, który idzie poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych elementów odblaskowych. Policjanci pilnie udali się na wskazaną drogę między Reczem a Sickiem, gdzie z trudem zauważyli idącego mężczyznę.

Ciągle spotykamy się z sytuacjami, kiedy pieszy po zmroku poza terenem zabudowanym nie nosi elementów odblaskowych. W czasie dziesiątków spotkań z dziećmi i dorosłymi, mundurowi z Powiatu Choszczeńskiego wskazują na konieczność noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także zalety ich noszenia również w terenie zabudowanym. Podobnie było i dzisiaj. Policjanci przeprowadzili rozmowę z mężczyzną, po czym wręczyli mu kamizelkę odblaskową. Odblaski znacznie poprawiają widoczność pieszego, a tym samym jego bezpieczeństwo.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Apelujemy zatem o noszenie po zmroku elementów odblaskowych. Nawet jeden niewielki element odblaskowy może kilkukrotnie zwiększyć odległość, z jakiej kierowca zauważy pieszego.

Dbajmy o bezpieczeństwo własne i bliskich nosząc elementy odblaskowe.

Odblaski naprawdę ratują życie !!!

mł. asp. Jakub Pialik