Aktualności

DZIAŁANIA POLICJANTÓW DLA BEZPIECZEŃSTWA OSÓB BEZDOMNYCH

W trosce o zdrowie osób bezdomnych choszczeńscy policjanci sprawdzają miejsca ich pobytu. Informują o możliwości spędzenia zimy w noclegowni oraz instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepłą odzież. Przede wszystkim jednak sprawdzają jak się te osoby czują i oferują swoją pomoc.

Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy szczególną uwagę musimy skierować na osoby bezdomne. Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych osób, a tragiczny finał może mieć kilka godzin spędzonych na mrozie.

W trosce o bezdomnych policjanci  regularnie sprawdzają opuszczone budynki, garaże i altanki działkowe. Każdą napotkaną bezdomną osobę informują o możliwości spędzenia najzimniejszych miesięcy w roku w noclegowni  oraz wskazują miejsca gdzie mogą one dostać ciepłą odzież.

Kiedy temperatury na zewnątrz znacznie spadają miejsca pobytu bezdomnych są regularnie sprawdzane. Działania Policji pozwalają na szybką reakcję i pomoc, kiedy bezdomni jej najbardziej potrzebują.

My sami nie bądźmy obojętni na los osób samotnych, w trudnej sytuacji materialnej czy bezdomnych. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy zaznaczyć miejsce, gdzie według naszej wiedzy, mogą przebywać osoby bezdomne. Taka informacja zostanie sprawdzona, a osobą bezdomnym, przebywającym na miejscu, zostanie zaoferowana pomoc.

Zainteresujmy się osobami z naszej najbliższej okolicy. Samotna sąsiadka czy sąsiad z naszej klatki też może potrzebować pomocy, choćby z codziennymi zakupami czy z wniesieniem ciężkich rzeczy na piętro, gdzie mają mieszkanie.