OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie

Aktualności

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

IX edycja Olimpiady Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole Nr 1 w Choszcznie w całości poświęcona była bezpieczeństwu. Nic więc dziwnego, że sędzią głównym zawodów został ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu choszczeńskiego aspirant Stopek. W skład jury weszli również dyrektorka przedszkola pani Edyta Bogdanowicz, kierownik Referatu Ruchu Drogowego asp. sztab. Robert Neryng i asystent Wydziału Prewencji st. asp. Monika Garbiak.

            Oprócz trzech grup gospodarzy w olimpijskich zmaganiach wzięły udział przedszkolaki z Korytowa, Sławęcina, Suliszewa i Zamęcina. Dzieci świetnie poradziły sobie z wszystkimi przygotowanymi dla nich zadaniami. Bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące między innymi prawidłowych zachowań w kontaktach z obcymi osobami, dopasowywały rysunki pojazdów służb ratowniczych do odpowiadających im numerów alarmowych, układały puzzle ze znaków drogowych i rozwiązywały zagadki. Równie dobrze wypadły w pozostałych konkurencjach. W przerwach miedzy zadaniami wszystkie grupy zaprezentowały przygotowane przez siebie piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

            Jury po burzliwych obradach stwierdziło, że wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce. Mali olimpijczycy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Ładowanie odtwarzacza...