Aktualności

Choszczeńscy policjanci, kontrolowali zachowanie kierowców z kamery policyjnego drona

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Choszcznie, wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Szczecinie, przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczna dziesiątka” z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego (drona). To pierwsze tego typu działania na terenie powiatu choszczeńskiego skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Wczoraj po raz pierwszy na drogach powiatu choszczeńskiego, a dokładnie na odcinku drogi krajowej numer 10, w miejscach najbardziej zagrożonych wypadkami drogowymi oraz wykroczeniami zwłaszcza tymi niebezpiecznymi, a także w miejscach gdzie policja miała ograniczoną możliwość przeprowadzania kontroli, funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali przy użyciu drona. Obiektyw drona skierowany był na kierujących niestosujących się do przepisów ruchu drogowego np: wyprzedzania na linii podwójnej ciągłej, wyprzedzania na skrzyżowaniu czy też niezgodnego z przepisami przewozem materiałów sypkich. Kierowcy, których wykroczenia zostały ujawnione i zarejesrtowane z powietrza, byli natychmiast zatrzymywani do kontroli drogowej przez policjantów, którzy w tym czasie  patrolowali drogę krajową numer 10. Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni całą sytuacją, gdyż nie spodziewali się tego typu działań. Za popełnione wykroczenia ponieśli konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych.

Były to pierwsze działania na drogach powiatu choszczeńskiego. Charakter ujawnianych wykroczeń popełnianych przez kierujących upewnia w przekonaniu, że kolejne tego typu działania są konieczne i z  pewnością będą  powtarzane.

st.sierż. Magda Keplin

  • Dron Policyjny.
  • Dron Policyjny.