Aktualności

Areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 02.08.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zatrzymali 20-latka, podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju za który grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, na parkingu przy jednej z placówek handlowych w Choszcznie. Jak wynikało ze zgłoszenia: -,,młody mężczyzna goni na parkingu  kobietę z narzędziem przypominającym nóż”. Wcześniej miał uszkodzić opony w samochodzie.  Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zatrzymali podejrzanego mężczyznę, mieszkańca powiatu choszczeńskiego.
Według ustaleń policjantów napastnik podszedł do dwóch osób siedzących w samochodzie, przy użyciu przemocy, gróźb odebrania życia  oraz grożąc nożem , próbował wyrwać kobiecie torebkę, która broniąc się opuściła pojazd.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu  usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, tj. o czyn z art. 280§2 kk. Zgodnie z Kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Choszcznie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Choszcznie, poprzedzony wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

sierż.sztab. Magda Keplin

Powrót na górę strony