Aktualności

Policjant ,,Stopek" z wizytą w szkole

Data publikacji 09.09.2022

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzą spotkania z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. Funkcjonariusze zapoznają najmłodszych uczestników ruchu drogowego z podstawowymi przepisami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a w szczególności, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” choszczeńscy policjanci spotykają się z uczniami szkół, przedszkoli oraz z ich pedagogami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.
W tym tygodniu w ramach prowadzonej akcji policjanci wraz ze Stopkiem odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej numer  w 1 w Choszcznie oraz Szkoły Podstawowej  w Pełczycach.
Policjanci podczas spotkań z najmłodszymi omawiają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się nie tylko pieszo, ale również na rolkach, rowerze, hulajnodze, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem.
Policjanci przypominają najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia oraz jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi. Jednocześnie funkcjonariusze tłumaczą  jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym.

 

Powrót na górę strony