Aktualności

Nietrzeźwy przyjechał po dziecko.

Data publikacji 22.11.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierując w stanie nietrzeźwości przyjechał po swoje dziecko , chwile wcześniej uderzył w maszt oddalając się z miejsca zdarzenia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W minionym tygodniu policjanci KPP w Choszcznie  otrzymali zgłoszenie o kierowcy samochodu osobowego, który cofając na jednej z ulic w Choszcznie uderzył w masz, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Całe zdarzenia zarejestrowała kamera  monitoringu.

Po około 2 godzinach policjanci zauważyli samochód odpowiadający temu zgłoszeniu, który podjechał kilka set metrów dalej od miejsca  zdarzenia. Podczas prowadzonej rozmowy w celu ustalenia okoliczności zdarzenia, mężczyzna przyznał, że to on uderzył w maszt. Zachowywał się bardzo nerwowo,  co wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 42 - letniego mieszkańca naszego powiatu. Badanie wykazało ponad 1 promil  alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

sierż.sztab. Magda Keplin

Powrót na górę strony